Murat Yeşildere

murat-yeşildere

Murat Yeşildere

Yetenek Avcısı, Egon Zehnder Kıdemli Ortak

Murat Yeşildere Hakkında

Murat Yeşildere lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından, Manchester Üniversitesi’nde ( University of Manchester Institute of Science and Technology) İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisans derecesini aldı.

Kariyerine finans sektöründe başlayan Murat Yeşildere, 1990lı yılların ortalarından itibaren başta Yeni Yüzyıl gazetesinde ardından Radikal gazetesi ve NTVMSNBC’de yazılar yazmaya başladı.

Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe, Philip Morris’te başlayan Murat Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Ekim 2000 yılında en büyük danışmanlık firması Egon Zehnder International’da danışman olarak göreve başladı; halen Yönetici Ortak olarak Türkiye, CIS ve Kafkasya bölgelerine liderlik ediyor.

Profesyonel kariyerinin yanında yazma tutkusunu da devam ettiren Murat Yeşildere Vatan ve HaberTürk gazetelerinde süreli yazıları yayınlandı. Halen aylık Platin Dergisi’nde ekonomi, finans, liderlik ve yönetişim konularında yazılar yazan Yeşildere’nin ayrıca toplumsal cinsiyet konusunu tartıştığı “Eyvah CEO Doğuruyor” isimli bir kitabı da bulunuyor.

Murat Yeşildere Konuşma Konuları

Çoğulculuk
Liderlik
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Murat Yeşildere Videoları